Adım Adım Altcoin Satın Alma Rehberi

Bitcoin, şu an için en popüler kripto para birimlerinden biri haline geldi. Ülkemizde ve dünyada birçok kişi bitcoine ve diğer altcoinlere rağbet ediyorlar. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini, ülkemizde de benzerlerini gördüğümüz kripto para borsaları ile almak durumundayız. Bu yazımızda ülkemizdeki en popüler kripto para borsası Paribu’dan nasıl Bitcoin alınacağını ve Paribu’dan alınan bitcoinin nasıl Binance’a nasıl transfer edileceğini anlatacağım.

Paribu’dan Nasıl Bitcoin Alınır?

Öncelikle bilmeniz gerekir ki Paribu ve diğer benzeri kripto para birimi borsalarında işlem yaparken hesabınızın onaylı olması komisyon ücretlerinin düşük olmasını sağlayacaktır. Hesabınızı onaylattıktan sonra üst tarafta bulunan TL işlemlerine tıkladığınızda karşınıza yeni bir sayfa gelecektir. Bu sayfada yatırmak istediğiniz miktarı (100 TL ve üzeri olmak koşuluyla) yazıp bildirim gönder düğmesine basabilirsiniz. Ardından karşınıza Paribu’ya ait bir IBAN numarasının ve işlem açıklamasının bulunduğu bir ekran gelecektir. Paribu’nun verdiği IBAN numarasını kullanarak göndermek istediğiniz miktarı Paribu’nun hesabına yollayabilirsiniz.

Paribu’nun işlem açıklaması kısmında bulunan kodu mutlaka ama mutlaka para transferi yaparken ilgili yere yazmalısınız. Bu işlemi yapmazsanız, Paribu’ya gönderdiğiniz para işlem ücreti kesilerek hesabınıza iade edilir. Gönderdiğiniz ücreti mutlaka ama mutlaka kişisel banka hesabınızdan yapmalısınız. Paribu ve diğer kripto para birimi borsaları ATM üzerinden havale kabul etmiyor çünkü ATM üzerinden yapılan havalelerde gönderen kişinin kimliğinin belirlenememesidir.

Paribu üzerinden bitcoin almak için öncellikle kolay alış-satış düğmesine tıklamalısınız. Açılan ekranda almak istediğiniz bitcoin miktarını girdikten BTC AL butonuna tıklayarak dilediğiniz miktarda bitcoin satın alabilirsiniz. Bakiyenizin tamamı ile bitcoin almak istiyorsanız, + işaretine tıklamak suretiyle bitcoin alabilirsiniz.

Paribu’dan Binance’a Bitcoin Aktarma

Paribu’dan Binance’a Bitcoin aktarmak için hem Paribu’da hem de Binance’da hesabınız bulunması gerekmektedir. Binance’a giriş yaptıktan sonra ekranın sol üst köşesinde bulunan kullanıcı simgesine tıklıyoruz. Açılan sekmede sol tarafta bulunan arama imlecine btc yazıp aratıyoruz. Bitcoini bulduğumuzda yan tarafta gözüken deposit sekmesine tıklıyoruz. Deposit sekmesinde 30 haneden oluşan bir kod göreceksiniz. Bu kodu kopyalayıp Paribu’ya geçiyoruz.

Paribu’ya girdiğimizde BTC işlemleri sekmesine tıklıyoruz. BTC işlemleri sekmesinden Bitcoin yatırma bölümüne tıklıyoruz. Buradaki cüzdan adresi kısmına 30 haneli kodumuzu kopyalıyoruz. Çekmek istediğimiz bitcoin miktarını da yazdıktan sonra bitcoin çek butonu aracılığıyla Binance’a para aktarma işlemini tamamlıyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey kodun ilk ve son 3 hanesidir. Kodun yanlış girilmesinden kaynaklanan herhangi bir hatanın telafisi mümkün olmayacaktır. Gönderim işlemi ağ trafiğine bağlı olarak 15-20 dakikada veya 1 gün içeresinde sonuçlanabilmektedir.

Binance’dan Altcoin Nasıl Alınır?

Paribu’dan Binance’a bitcoin aktardıktan sonra artık yapmanız gereken Binance üzerinden altcoin almaktır. Binance’da sol üst köşede yer alan menüden exchange butonuna ve ardından da basic butonuna tıklıyoruz. Diyelim ki bitcoin ile IOTA satın almak istiyoruz. Bunun için öncelikle açılan sekmede BTC butonuna tıklıyoruz. Ardından BTC’nin hemen alt tarafındaki kısımdan IOTA diye aratıyoruz. Bu arama bölümünün hemen altında IOTA/BTC isimli bir sekme daha beliriyor.

Beliren sekmeye tıkladığımızda sayfanın orta alt bölümünde yeni bir bölüm açılıyor. Bu bölümde yer alan yeşil renkli BUY IOTA butonu sayesinde IOTA satın alabilirsiniz. BUY IOTA butonunun hemen üzerinde bir takım yüzdesel ifadeler görebilirsiniz. Bu yüzdesel ifadeler sayesinde paranızın yarısına, tamamına veya çeyreğine denk düşen miktarlarda IOTA alımı yapabilirsiniz. İşleme onay verdikten 10 saniye içerisinde aldığınız altcoinler hesabınıza aktarılacaktır.

2010'dan bu yana c#, PHP, Python ve JS uygulamaları geliştiriyorum. Mobil platformlar için Swift ve Java konusunda bilgi sahibiyim. Bootstrap, ionic ve Laravel frameworklerine aşinayım. Ekip çalışmasına yatkınım :)

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer